Laserowe wybielanie zębów należy do najbezpieczniejszych i zarazem najskuteczniejszych metod wybielania zębów. W klinice dysponujemy najnowocześniejszym laserem Smart Pro, który spełnia oczekiwanie najbardziej wymagających pacjentów.

 

  • Jak przygotować się do zabiegu?

Protokół postępowanie jest następujące: W pierwszej kolejności higienistka oczyszcza zęby z kamienia nazębnego. Następnie lekarz dentysta wykonuje przegląd zębów. Wszelki ubytki próchnicowe i choroby dziąsła muszą być wyleczone przed wybielaniem zębów.

  • Jakie są zalecenia po zabiegu ?

Po wybielanie należy utrzymać dietę białą ( unikać picia kawy, wina oraz  barwiących owoców ) przez 1- 2 tygodnie.  Ponadto warto stosować preparaty fluorkowe oraz pasty do zębów chroniących przed nadwrażliwością zębów po wybielaniu.

  • Jakie są przeciwwskazania ?

Laserowe wybielanie zębów jak i inne metody wybielania zębów tj. wybielanie zębów żelem wybielającym,   lampami czy nakładkami tzw.domowe metody wybielania zębów  są przeciwwskazane u osób z zapaleniem dziąsła, recesją dziąsła, chorobami przyzębia.

Ponadto choroby ogólnoustrojowe także są przeciwwskazaniem do wybielania zębów.

  • Jakie są powikłania po wybielaniu zębów ?

Najczęstszym powikłaniem po tradycyjnych metodach wybielania jest nadwrażliwość zębów na zimno oraz podrażnienie dziąseł i błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że po odsetek wystąpienie ww. powikłań jest najmniejszy po LASEROWYM WYBIELANIU ZĘBÓW