Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującej się leczeniem endodontycznym potocznie zwanym leczeniem kanałowym zębów. Leczenie kanałowe zębów ma miejsce w przypadku próchnicy powikłanej zapaleniem, martwicą lub zgorzelą (rozpadem) miazgi zębowej, jest nierzadko jedyną i ostatnią szansą na uratowanie zęba. Polega ono na usunięciu z komory i kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej lub martwej miazgi, mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu specjalnymi materiałami.

Aby leczenie kanałowe zakończyło się sukcesem w naszej klinice sięgamy po najnowsze zdobycze techniki:

Dzięki mikroskopowi Carl Zeiss wiele zębów, które musiałyby być usunięte można dziś uratować. Zapewniając uzyskanie powiększonego obrazu z dużą głębią, szerokim polem widzenia i bardzo dobrym oświetleniem badanego obszaru, mikroskop umożliwia obserwowanie detali niewidocznych gołym okiem. Posługiwanie się mikroskopem jest szczególnie pomocne w odnajdywaniu ujść kanałów oraz umiejscawianiu i usuwaniu złamanych narzędzi kanałowych. Dołączona do zestawu kamera video umożliwia transmisję obrazu i dokumentowanie zabiegu.

Prawidłowość przeprowadzenia zabiegu można ocenić natychmiast wykonując zdjęcie rentgenowskie na miejscu, w naszej pracowni rentgenowskiej.