Jest to skuteczna, bezbolesna, łatwa i bezpieczna metoda wybielania zębów w warunkach domowych. Dzięki tej metodzie można wybielić nawet bardzo ciemne zęby żywe i martwe z przebarwieniami powstałymi od kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, papierosów lub zmianami pochodzenia genetycznego. Preparatem aktywnym jest żel o przyjemnym smaku.

Wybielanie w warunkach domowych krok po kroku

1. Stomatolog pobiera wycisk łuku zębowego.

2. Następnie w pracowni protetycznej przygotowywana jest specjalna nakładka na zęby (szyny), indywidualnie dopasowane do kształtu zębów.

3. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje nakładki oraz strzykawki z żelem wybielającym wraz z dokładnymi instrukcjami co do dalszego postępowania. W celu przeprowadzenia kuracji należy:

  • dokładnie umyć zęby
  • wycisnąć ze strzykawki odpowiednią ilość preparatu (oznaczoną podziałką) i rozprowadzić w zagłębieniach szyny odpowiadających powierzchniom licowym zębów
  • umieścić nakładkę na zębach i silnie docisnąć
  • usunąć nadmiary żelu chusteczką higieniczną lub suchą szczoteczką
  • nosić nakładkę ok. 3 godzin w ciągu dnia lub przez całą noc
  • po zakończeniu każdego zabiegu zęby należy umyć pastą z fluorem a szynę przepłukać letnią wodą.

4. Bardzo korzystne jest przeprowadzenie profesjonalnej fluoryzacji po zakończeniu kuracji. Efekty leczenia są widoczne zazwyczaj już po pierwszej nocy. Jednak aby osiągnąć stabilny wynik, proces wybielania należy kontynuować przez 10-14 dni. W zasadzie zabieg nie wymaga powtarzania. Jeżeli jednak wystąpiłoby u pacjenta po jakimś czasie lekkie przyciemnienie zębów, to warto zastosować zabieg przypominający po 6-12 miesiącach, zakładając szynę z preparatem na 1-2 noce.