Endodoncja stanowi ostatni ratunek dla zęba w przypadkach, gdy próchnica jest powikłana zapaleniem, martwicą lub rozpadem miazgi zębowej. Kuracja wygląda tak, że dentysta usuwa z komory i kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej lub martwej miazgi oraz mechanicznie poszerza i odkaża kanały, a następnie szczelnie wypełnia je specjalnymi materiałami. W naszej klinice w Gdyni stomatolodzy sięgają po najnowsze rozwiązania z zakresu leczenia kanałowego.

Jedną z nowoczesnych technologii, z których korzystamy w naszym gabinecie stomatologicznym w Gdyni, jest mikroskop endodontyczny Carl Zeiss. Dzięki niemu nasi stomatolodzy zdołali uratować wiele zagrożonych zębów. Mikroskop pozwala uzyskać powiększony obraz z dużą głębią, szerokim polem widzenia i bardzo dobrym oświetleniem badanego obszaru – takie szczegóły, których nie widać gołym okiem. Lekarz dentysta łatwiej odnajduje ujścia kanałów oraz umiejscawia i usuwa złamane narzędzia kanałowe. Kamera video dołączona do mikroskopu umożliwia transmisję obrazu i dokumentowanie zabiegu.

Zakończone sukcesem leczenie kanałowe jest efektem:

  • Dokładnego oczyszczenia kanałów korzeniowych z drobnoustrojów i resztek martwej miazgi
  • Nadania kanałom stożkowatego, zwężającego się ku wierzchołkowi kształtu, pozwalającego na dokładne wypełnienie.
  • Szczelnego wypełnienia, czyli zamknięcia systemu kanałowego, chemicznie nierozpuszczalnymi materiałami.Od razu po zabiegu można stwierdzić, czy leczenie się powiodło – wykonując zdjęcie w naszej pracowni rentgenowskiej.