icon333cxvxcvx

Laserowe wybielanie zębów

Najnowocześniejsze metody wybielania zębów

laserowe wybielanie zębów

Laserowe wybielanie zębów należy do najbezpieczniejszych i zarazem najskuteczniejszych metod wybielania zębów. W klinice dysponujemy najnowocześniejszym laserem Smart Pro, który spełnia oczekiwanie najbardziej wymagających pacjentów.

Jak przygotować się do zabiegu?

Protokół postępowanie jest następujące: W pierwszej kolejności higienistka oczyszcza zęby z kamienia nazębnego. Następnie lekarz dentysta wykonuje przegląd zębów. Wszelki ubytki próchnicowe i choroby dziąsła muszą być wyleczone przed wybielaniem zębów.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po wybielanie należy utrzymać dietę białą ( unikać picia kawy, wina oraz barwiących owoców ) przez 1- 2 tygodnie. Ponadto warto stosować preparaty fluorkowe oraz pasty do zębów chroniących przed nadwrażliwością zębów po wybielaniu.

Jakie są przeciwwskazania?

Laserowe wybielanie zębów jak i inne metody wybielania zębów tj. wybielanie zębów żelem wybielającym, lampami czy nakładkami tzw.domowe metody wybielania zębów są przeciwwskazane u osób z zapaleniem dziąsła, recesją dziąsła, chorobami przyzębia.

Ponadto choroby ogólnoustrojowe także są przeciwwskazaniem do wybielania zębów.

Jakie są powikłania po wybielaniu zębów?

Najczęstszym powikłaniem po tradycyjnych metodach wybielania jest nadwrażliwość zębów na zimno oraz podrażnienie dziąseł i błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że po odsetek wystąpienie ww. powikłań jest najmniejszy po LASEROWYM WYBIELANIU ZĘBÓW