Proces wybielania jest bezbolesny, jednak u pewnego odsetka pacjentów może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów –w trakcie lub bezpośrednio do kilku godzin po zabiegu. Jest to przemijająca reakcja, mniej lub bardziej nasilona. W przypadku pojawienia się wspomnianej wrażliwości zaleca się przyjęcie środka przeciwbólowego, który przyniesie ulgę i rozwiąże zaistniały problem. Ulgę przynosi także przepłukiwanie ust letnią wodą.

Po wybielaniu należy przez 7-10 dni:

  • Stosować tzw. białą dietę .Dlaczego? Odwodnione po wybielaniu zęby bardzo łatwo chłoną wraz z wodą wszelkie barwniki zawarte w pożywieniu .
  • Pić tylko wodę mineralną i ewentualnie mleko , a zdecydowanie odstawiamy kawę, herbatę, colę, soki owocowe i warzywne.
  • Unikać potraw bardzo gorących i bardzo zimnych, o zdecydowanych smakach kwaśnych czy słodkich.
  • Zaprzestać palenia tytoniu lub ograniczać. Dlaczego? Dym papierosowy bardzo przebarwia zęby. Poza tym istnieją badania, wskazujące, że substancje obecne w dymie papierosowym łączą się z wolnymi rodnikami powstającymi w czasie wybielania zębów i razem powodują wzrost ryzyka rozwoju nowotworów jamy ustnej.
  • Stosować pasty i preparaty z większą zawartością fluoru, które remineralizują szkliwo, ważne zwłaszcza w przypadku pojawienia się silnej nadwrażliwości lub białawych opalizujących plam na zębach. Jeśli problem nadwrażliwości nas nie dotyczy, można w celu utrzymania jaśniejszego odcienia zębów używać past wybielających ( np. Beyond Pearl White).
  • Nie należy zapomnieć o regularnym odwiedzaniu dentysty po zabiegu oraz usuwaniu kamienia i osadu przynajmniej raz na rok.