Diagnostyka RTG

Widzieć niewidzialne

Diagnostyka RTG
Diagnostyka RTG

Rozwiń menu

+

  Dzięki osiągnięciom z zakresu diagnostyki radiologicznej możemy precyzyjnie rozpoznać chorobę oraz kontrolować przebieg leczenia stomatologicznego. Bardzo pomocna jest również wizualizacja końcowego efektu leczenia.

  W naszej klinice w Gdyni stosujemy pełną diagnostykę radiologiczną. Wszystkie gabinety stomatologiczne wyposażone są w radiowizjografię. Przypadki bardziej skomplikowane diagnozujemy przy pomocy pantomografii cyfrowej, cefalometrii oraz tomografii komputerowej.

  RADIOWIZJOGRAFIA

  RTGTo zdjęcie rentgenowskie zębów wykonywane w formie cyfrowej. W naszej Klinice są wykonywane standardowo podczas leczenia kanałowego zębów. Radiowizjografia ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnych zdjęć wykonywanych na kliszy.

   

  Podstawowe zalety to:

  • minimalizacja szkodliwej dawki promieniowania podczas wykonywania zdjęć nawet do 90%
  • obraz jest uzyskiwany natychmiastowo i może być przetwarzany, zależnie od potrzeb (powiększany, pomniejszany, obracany, kontrastowany)
  • zapis w formie cyfrowej ułatwia archiwizacjię (wszystkie zdjęcia są archiwizowane na serwerze)
  • możliwość nagrania zdjęcia na płytę CD oraz przesyłania zdjęć drogą internetową

  PANTOMOGRAFIA CYFROWA

  PantomogramPantomografia cyfrowa umożliwia wykonanie zdjęć w formie 2D. Na podstawie zdjęć pantomograficznych możemy dokonać oceny stanu zębów, ich ułożenia w kości a także oceny kości szczęki i żuchwy oraz oceny zatok szczękowych. Pantomografia cyfrowa jest podstawowym narzędziem do planowania leczenia w implantologii.

  CEFALOMETRIA

  Cefalometria (zdjęcie cefalometryczne) jest radiologicznym zdjęciem specjalistycznym wykorzystywanym w celu diagnostyki i ustalenia planu leczenia wad zgryzu. Pozwala na wykonanie dokładnej projekcji kości czaszki i kości twarzy. Zdjęcie cefalometryczne stanowi podstawowe narzędzie do planowania leczenia ortodontycznego.

  TOMOGRAFIA 3D

  Dzięki trójwymiarowości obrazów tomografii komputerowej bardzo precyzyjnie oceniamy jakość kości szczęk, staw skroniowo-żuchwowy oraz zatoki szczękowe, dokładny obraz korzeni zębowych i przebieg nerwów w szczękach pacjenta. Tomograf komputerowy umożliwia też wykonanie obliczeń grubości, długości i wielkości kości. Tomografia komputerowa w porównaniu do tradycyjnego zdjęcia jest bezpieczna, gdyż pacjent otrzymuje minimalną dawkę promieniowania, które trafia tylko w interesujący stomatologa rejon jamy ustnej. Tomografię w stomatologii wykorzystuje się w wielu dziedzinach jednakże w implantologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej jest to badanie standardowe.